Ovládání garážových vrat na dálku je dnes již téměř běžná praxe. Díky moderním technologiím můžete vrata ovládat pomocí dálkového ovladače nebo skrze chytrou aplikaci v telefonu či tabletu. Celkově vám usnadní život. Například pokud spěcháte do práce, nemusíte se zdržovat klasickým ručním otevíráním vrat, které musíte ještě zavřít. Naopak po těžkém dni si můžete v klidu z pohodlí automobilu vrata otevřít a zase zavřít. Nemusíte udělat krok z vozu.

V případě dálkového ovládání jsou vrata vybavena řídící jednotkou a každý uživatel má dálkový ovladač. Ten může mít buď klasickou formu dálkového ovladače, který můžete mít v autě nebo připevněný na klíčích. Nicméně dnešní ovladače mají velmi vkusný design. Navíc si je můžete nechat doplnit o pouzdro, které vás chrání před nechtěným použitím. Další variantou je chytrá aplikace, kterou můžete mít nainstalovanou v telefonu. V tu chvíli se dálkovým ovladačem stává vaše chytré zařízení.

Určitě není od věci si říci pár vět k bezpečnostní stránce u dálkově ovládaných vrat. Vždy je dobré si taková vrata doplnit o fotobuňku, což vám potvrdí každý profesionální technik. Ty vás chrání před tím, aby došlo k úrazu vašich dětí nebo domácích mazlíčků. Speciální variantou může být, že si encháte dálkové ovládání nastavit na systém TOTMAN. Ten funguje na principu “drž a pusť“. Dokud tedy držíte tlačítko, tak se vrata pohybují. Jakmile tlačítko pustíte, vrata se zastaví.

Určitě si dálkové ovládání vždy nechte nastavit od profesionálního technika. Nikdy se do toho nepouštějte sami. Celý systém je totiž třeba naprogramovat. Pokud tedy nejste přímo odborníkem sami, můžete si nadělat více starostí než radosti.