Příběh zaměřovacího technika: Vnitřní stínění – látkové rolety

Rolovací garážová vrata – obecné informace
7.10.2016

“Jednoho dne jsem přijel na zaměření látkový rolet k našemu zákazníkovi. Zaměření probíhalo velice poklidně a s pánem jsme si dobře popovídali.

Při samotném měření jsem předložil vzorník na látky, aby si muž se ženou vybrali látku, která jim bude vyhovovat dle jejich představ. Poté jsem se doptal na další barvy komponentů, způsob a strany ovládání, které při zaměření k látkové roletě patří a zapsal si je do zaměřovacího protokolu.

Na otázku, jaký mají překlad nad oknem nebo zdali mají zateplení, mi bylo odpovězeno, že se jedná o železobetonový překlad. Poklepáním jsem zjistil, že se jedná o tvrdé zdivo, takže by to tomu mohlo odpovídat a poznamenal jsem pro naše kluky na montáž, aby si připravili správné nářadí. Zaměřovací protokol jsme si společně prošli a poté podepsali.

Nastala montáž. První roletu se podařilo namontovat, ale už to dřelo. Při pokusu o montáž se na montážníka začal sypat překlad, neboť se jednalo o hrachovinu neboli rozsypaný beton.

Při montáži látkové rolety, která se kotví na obou stranách pomocí 2 šroubů, je těžké najít správné místo kotvení, když se na Vás vysype překlad. Standardně se dodává bez montážního profilu. Montáž se musela přerušit a nastalo přemýšlení o způsobu kotvení. Nejlépe vyšla možnost vypodložení úhelníkem po celé délce okna, který se přivrtá do ostění na libovolných místech a poté se do něj ukotví látková roleta. Je to náklad navíc, ale někdy se nedá nic jiného dělat. Při výsledné práci ani není poznat, že by tam úhelník nepatřil.”

 

Malá rekapitulace:

látková roleta je žádaná pro: stínící a designový prvek do vnitřních prostor obytných či komerčních

látkové rolety vyřeší: zastíní prostor při slunných měsících, při večerních hodinách slouží k soukromí, nahradí jako designový prvek záclonu či závěs, lze vybrat z různých druhů propustnosti látek a barevného provedení

umíme namontovat když: zjistíme správný materiál do kterého kotvíme, nezpůsobí například, že nejde otvírat okno při montáži do ostění

Problém může nastat, když: zákazník nahlásí špatný typ překladu viz příloha (nahlášen železobetonový překlad, ale při montáži zjištěno, že se jedná o duté cihly -> vyřešeno sádrováním a zapravením)

Nedokážeme namontovat když: není vhodný materiál (podklad) kotvení nad oknem (hrachovina, ocelové „íčko“, …)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *